Oxygenátor

Kyslíkový koncentrátor - oxygenátor DeVilbiss Compact 525

Naše společnost pronajímá špičkový americký kyslíkový koncentrátor (oxygenátor) DeVilbiss Compact 525, který umožní domácí oxygenoterapii.  Zlepšuje kvalitu dýchání a života v domácí péči.

Kyslík se aplikuje z přístroje pomocí kyslíkových brýlí či masky v domácím prostředí po dobu až 16 hod. denně. Pauzy by pak neměly přesáhnout 2 hodiny. Kyslíkový koncentrátor má tu výhodu, že je částečně či plně mobilní. V domácím prostředí jej není obtížné přemístit na jakékoliv místo díky optimální váze.

Kyslík se aplikuje na základě doporučení lékaře. Přístroje DeVilbis Compact 525 poskytuje 93% (+- 3%) koncentrovaný kyslík v množství 0,5 – 5 l za minutu.

Jedná se o americký přístroj, který je velmi spolehlivý, jednoduchý na provoz a tichý. Jelikož je přístroj nutné používat přes celý den a často i noc, jedná se o nejtišší přístroj ve své třídě. Hlučnost nepřesahuje 45 dBA, což odpovídá např. provozu akvária.

Přístroj je vybaven bezpečnostními prvky, aby byl zabezpečen bezchybný chod a pomoc pacientovi. Jelikož je pacient doslova životně závislý na kvalitě kyslíku a tedy přístroji, který jej dodává, je permanentně sledována kvalita průtoku kyslíku a jeho koncentrace. Pokud je kvalita kyslíku v pořádku, svítí zelená kontrolka na přístroji. Pokud svítí žlutě, koncentrace kyslíku poklesla. Pokud kontrolka na přístroji svítí červeně, je nutné vyhledat alternativní zdroj kyslíku. V případě jakékoliv poruchy zabezpečíme okamžitě výměnu přístroje.

Přístroje nevyžadují zásadní údržbu během pronájmu. Je nutné jen pečovat o filtry, které je potřeba zhruba jednou za týden pročistit – proprat, dále je nutné pečovat o zvlhčovací nádobku, která slouží k tomu, aby kyslík nevysušoval sliznice. Nádobku je nutné vymýt také jednou za týden. Do zvlhčovače přidávejte jen destilovanou vodu.

POZOR!!! V blízkosti kyslíkového koncentrátoru je zakázáno kouřit a manipulovat s přístrojem s mastnýma rukam

  • Spolehlivost
  • Velmi tichý provoz – max. 45 dBA
  • Velmi jednoduché ovládací prvky přístroje
  • Minimální údržba během pronájmu
  • Jednoduché nastavení průtoku kyslíkem
  • Zapuštění zvlhčovače do těla oxygenátoru (bezpečnější provoz)
  • Možnost napojit kanylu délky až 15 m.
  • Mobilní díky kolečkům na přístroji

Rozměry (V x Š x H): 62.2 cm x 34.02 cm x 30.4 cm
Váha: 16.3kg
Hlasitost: 45 dbA (50Hz)
Průtok: 0.5 – 5 l / min
Koncentrace kyslíku: 93% ± 3% (0.5 – 5l / min)
Napájení: 230V / 50 Hz, spotřeba: cca 290 W při 2 l / min a cca 312 W při 5 l / min

Co je to oxygenoterapie a jak funguje oxygenátor?

Dlouhodobá domácí oxygenoterapie (DDOT) je určena pro pacienty s chronickou respirační insuficiencí. Je vhodná pro stabilizované pacienty v domácím prostředí (nedochází-li ke zhoršení stavu subjektivních potíží ani ventilačních parametrů). Kyslík se aplikuje pomocí kyslíkového koncentrátoru (oxygenátor).

Přehrát video

Fotogalerie

Kontaktujte nás

Rezervujte si oxygenátor, zašleme vám jej nebo si jej vyzvednete