Často kladené otázky

Otázka: Komu je oxygenoterapie určena?

Odpověď: Oxygenoterapie je určena pro pacienty s chronickou respirační insuficiencí. A také k léčbě celé řady cévních onemocnění pro zvyšování výkonnosti a zlepšení kvality života v domácí péči.

Otázka: Komu oxygenoterapie není určena?

Odpověď: Oxygenoterapie není vhodná pro pacienty trpící epilepsií, po transplantaci orgánů a při infekci dýchacích cest a plic.

Otázka: Je oxygenoterapie nebezpečná?

Odpověď: Každá léčba s sebou nese jistá rizika. Vždy je proto potřeba aplikaci oxygenoterapie diskutovat se svým lékařem. On Vám sdělí, jakou koncentraci kyslíku potřebujete.

Otázka: Mohu si pronajmout kyslíkový koncentrátor – oxygenátor na delší dobu?

Odpověď: Kyslíkové concentrátory – oxygenátory pronajímáme na neomezenou dobu. Potřebu pronájmu vždy určuje pacient. 

Otázka: Je vhodná oxygenoterapie i pro kuřáky?

Odpověď: Oxygenoterapie zmírňuje negativní dopady kouření. Proto je vhodná i pro kuřáky. V blízkosti oxygenátoru je nicméně přísný zákaz kouření.

Otázka: Jak dlouho mohu kyslíkový koncentrátor – oxygenátor používat?

Odpověď: Kyslíkový koncentrátor – oxygenátor je využíván dle potřeb pacienta. Při DDOT je oxygenoterapie aplikována minimálně 16 hod denně s pauzami nepřesahujícími 2 hodiny mezi aplikací léčby.

Otázka: Maminka je stále v nemocnici a mají ji pustit domů až za cca 14 dní. Je nutné si přístroj rezervovat?

Odpověď: Většinou máme dostatek přístrojů k dispozici. Jsme schopni je expedovat okamžitě na výdejních místech či do 48 hod po celé České republice. Není tak potřeba volat dopředu. Pokud chcete mít ale jistotu, můžete si zavolat o rezervaci produktu a přístroj bude u vás ve chvíli, kdy se Váš příbuzný či vy vrátíte do domácího prostředí.